Jak zamocować napis na ścianie ? 0
Jak zamocować napis na ścianie ?

Jak zamocować napis na ścianie?

Jeśli zastanawiasz się, jak zamocować zakupiony napis na ścianie - ten artykuł z pewnością Ci pomoże. Postaram się pokrótce opisać ten temat poruszając najważniejsze kwestie.

Zawsze całuj mnie na dobranoc - napis 3D na ścianę

 

Systemy montażu dostępne w naszym sklepie

Taśma akrylowa - polecamy przy większości zamówień, zwłaszcza dużych napisów, ze względu na sporą siłę klejenia. Idealna na trudne podłoża, takie jak tapety, tynki, farby strukturalne, farby lateksowe / ceramiczne / akrylowe, powierzchnie szklane i inne. Ten sposób montażu jest sposobem najbardziej uniwersalnym.

Taśma piankowa - nadaje się do małych, lekkich napisów klejonych na idealnie gładką powierzchnię - fronty mebli, szkło, glazura, płyty laminowane itp.Po lewej: taśma akrylowa, po prawej: piankowa.

Zasadniczą różnicę tworzy także fakt, że w przypadku taśmy akrylowej istnieje możliwość oderwania jej od ściany bez uszkodzenia nawierzchni. Siła wiążąca taśmy maleje przy mocnym odciąganiu jej. 


Na powyższym zdjęciu widać, jak należy zdejmować taśmę akrylową ze ściany.

Taśma piankowa w momencie odklejania pęka i rozrywa się na dwie części pozostawiając spodnią warstwę na ścianie. Pozostałości taśmy są bardzo trudne do usunięcia.


Tak wygląda taśma piankowa po próbie zerwania jej.

Jak zamocować napis za pomocą taśmy?

 1. Odkurz i odtłuść powierzchnię ściany, na której ma zawisnąć napis.
 2. Usuń folię ochronną z taśmy.
 3. Umieść napis w przygotowanym wcześniej miejscu.
 4. Dociśnij mocno napis do ściany (przez minimum jedną minutę, to pozwoli taśmie aktywować siłę klejącą).
 5. Ze względu na nierównomierne pokrycie napisu taśmą dociśnij starannie każdy jego element.
 6. W przypadku dekoracji z plexi usuń z napisu folię ochronną

 

Miejsce

Miejsce, w którym można powiesić napis 3D jest praktycznie dowolne. Trzeba jednak pamiętać, że nie należy mocować dekoracji w miejscu, w którym występują duże wahania temperatur - na przykład nad grzejnikami. Wystawienie systemu montażu na zmienne, skrajne temperatury może spowodować utratę jego właściwości klejących a tym samym odklejenie się napisu (o ile używamy kleju bądź taśmy).

Przy doborze miejsca należy mieć jeszcze na uwadze wilgotność. Pomieszczenia o dużej wilgotności mogą niekorzystnie wpływać na właściwości spoiwa. Wilgoć ma także wpływ na sam napis, na przykład w przypadku napisów drewnianych bądź z płyty HDF. Chłoną one wodę i mogą pod jej wpływem pęcznieć. Odradzamy zatem montaż dekoracji z tych materiałów np. w łazience. Jeśli jednak chcemy zamieścić napis na ścianie łazienki zalecamy wybranie dekoracji z plexi.

Life & Love - napis na ścianę

Alternatywne sposoby montażu

Taśmy obustronnie klejące to jedynie jedna z możliwości przytwierdzenia napisu do ściany. Oprócz nich polecamy następujące opcje: 

 • Klej montażowy: to najpewniejszy sposób montażu. Szczególnie warto po niego sięgnąć jeśli planujemy przytwierdzić napis 3D do bardzo nierównej powierzchni (np. do tynku strukturalnego). Klej daje gwarancję mocnego wiązania a dodatkowo wypełni ewentualne nierówności czy ubytki w nawierzchni. W przypadku tego systemu należy się jednak liczyć z możliwością uszkodzenia nawierzchni oraz samego napisu przy demontażu dekoracji. (Przykład kleju montażowego: Soudal FixAll)
 • Wkręty, gwoździe: równie pewne mocowanie, jak w przypadku kleju montażowego. W tym wypadku nie uda się niestety ukryć osadzenia. Jednakże taki sposób montażu może okazać się pasujący do wystroju pomieszczenia.
 • Klej na gorąco: to kolejna alternatywa, równie pewna co klej montażowy.
 • Masa mocująca: (Blutack / Multifix) stosunkowo łatwy sposób montażu, który bez problemów pozwoli odkleić się od ściany bez pozostawiania na niej śladów. Ten sposób zalecamy do stosunkowo małych i lekkich napisów. Należy pamiętać, że wszystko zależy od ilości użytej masy.
 • Sznurek/żyłka: podwieszenie napisu może być doskonałą opcją na dodatkowe wyeksponowanie go. Wisząca dekoracja, najlepiej w pewnej odległości od ściany, wzmocni efekt trójwymiaru. Na Państwa życzenie jesteśmy w stanie dostosować projekt napisu do podwieszenia poprzez dodanie "oczek" na zamocowanie zawiesia.

 

Napis na ścianę to z pewnością doskonały pomysł na dekorację wnętrza. Nowoczesny dodatek to łatwy sposób na odmianę wystroju salonu, czy sypialni. Należy jednak pamiętać o zasadach montażu i wyborze odpowiedniego systemu. Jednak zapewniamy - nie jest to trudne :)

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na materiał, z którego ma być wykonana dekoracja, serdecznie polecamy jeden z naszych wpisów - Sklejka, plexi oraz HDF. Co wybrać?

Home - napis 3D na ścianę

Jak widać na powyższym zdjęciu napis może stać także samodzielnie, z dala od ściany i wyglądać równie dobrze :)

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl